Volejte zdarma 800888879

Novinky

Pneumatiky se budou vyrábět z pampelišek

6.6.2012

Hlavní surovinou pro výrobu pneumatik budou pampeliškySpolečnosti zabývající se výrobou pneumatik, hledají alternativní surovinu k mizejícímu kaučuku, který je hlavní surovinou k výrobě pneumatik. Jedním z výrobců pneumatik, který se pustil do testování s pampeliškou taraxacum kok-saghyz je japonská společnost BRIDGESTONE. Aktuální výsledky testování jsou kladné, z pampelišky taraxacum kok-saghyz je možné získávat surovinu totožnou s přírodním kaučukem . Přírodní kaučuk je získáván z tropického stromu kaučukovníku brazilského, nařezáváním jeho kůry.


Dceřiné společnosti BRIDGESTONE se budou v létě zabývat dalším výzkumem pampelišek taraxacum kok-saghyz , kdy budou převážně testovat přírodní kaučuk získaný z těchto pampelišek. Další testování ve větším měřítku je avizováno na rok 2014.


Podle prognóz poroste v blízké budoucnosti poptávka po pneumatikách, proto se můžeme dočkat toho, že zdrojem hlavní suroviny pro výrobu pneumatik budou právě pampelišky.

 

Zpět na novinky

Představujeme Vám testy zimních i letních pneumatik od nezávislé společnosti ADAC. Na základě těchto testů zjistíte hodnocení kterékoliv pneumatiky, kterou si můžete z naší rozšířené nabídky vybrat. Zimní i letní pneumatiky jsou testovány především pro Vaši bezpečnost. Zimní pneumatiky jsou testované z hlavních kritérií, kterými jsou sucho, mokro, sníh, led, hluk, spotřeba paliva a opotřebení. Letní pneumatiky jsou testovány z téměř stejného pohledu a to sucha, mokra, hluku, spotřeby paliva a opotřebení. Neváhejte a navštivte sekci testy pneu".

 

Při zakoupení pneu a plechových disků v našem e-shopu Vám nabízíme kompletaci v ceně 80 Kč s DPH / kus!

Kompletní kola již budou vyvážena a nafoukána, stačí jen nasadit na vůz. Pokud máte zájem o kompletaci, vyberte při nákupu pneumatik a plechových disků volbu "Zkompletovat pneumatiky na plechová kola", která se Vám zobrazí v nákupním košíku, následně bude kompletace přidána do objednávky jako další produkt.

Rádi Vám připravíme Vaši objednávku k osobnímu odběru ve výdejním místě v Petrovicích u Karviné.

Rozhodnete-li se pro osobní odběr, zvolte tento způsob ve Vaší objednávce. Po provedení objednávky Vám dorazí potvrzovací e-mail, který si můžete následně zkontrolovat.

Jakmile bude Vaše objednávka vyřízena a zboží připraveno k vyzvednutí, budeme Vás kontaktovat.

Vážíme si opakovaně vracejících se zákazníků, a proto jsme rozhodli o jejich zvýhodnění.

Každému zákazníkovi se automaticky počítají všechny provedené a zaplacené nákupy na www.maxim-pneu.cz. Po dosažení zvolené hranice se automaticky nastaví sleva všech dalších nákupů. A to bez časového omezení!

Hranice a výše slevy: