Volejte zdarma 800888879

Novinky

Pneumatiky se budou vyrábět z pampelišek

6.6.2012

Hlavní surovinou pro výrobu pneumatik budou pampeliškySpolečnosti zabývající se výrobou pneumatik, hledají alternativní surovinu k mizejícímu kaučuku, který je hlavní surovinou k výrobě pneumatik. Jedním z výrobců pneumatik, který se pustil do testování s pampeliškou taraxacum kok-saghyz je japonská společnost BRIDGESTONE. Aktuální výsledky testování jsou kladné, z pampelišky taraxacum kok-saghyz je možné získávat surovinu totožnou s přírodním kaučukem . Přírodní kaučuk je získáván z tropického stromu kaučukovníku brazilského, nařezáváním jeho kůry.


Dceřiné společnosti BRIDGESTONE se budou v létě zabývat dalším výzkumem pampelišek taraxacum kok-saghyz , kdy budou převážně testovat přírodní kaučuk získaný z těchto pampelišek. Další testování ve větším měřítku je avizováno na rok 2014.


Podle prognóz poroste v blízké budoucnosti poptávka po pneumatikách, proto se můžeme dočkat toho, že zdrojem hlavní suroviny pro výrobu pneumatik budou právě pampelišky.

 

Zpět na novinky

Levné pneumatiky na facebooku

Představujeme Vám testy zimních i letních pneumatik od nezávislé společnosti ADAC. Na základě těchto testů zjistíte hodnocení kterékoliv pneumatiky, kterou si můžete z naší rozšířené nabídky vybrat. Zimní i letní pneumatiky jsou testovány především pro Vaši bezpečnost. Zimní pneumatiky jsou testované z hlavních kritérií, kterými jsou sucho, mokro, sníh, led, hluk, spotřeba paliva a opotřebení. Letní pneumatiky jsou testovány z téměř stejného pohledu a to sucha, mokra, hluku, spotřeby paliva a opotřebení. Neváhejte a navštivte sekci testy pneu".

 

Při zakoupení pneu a plechových disků v našem e-shopu Vám nabízíme kompletaci v ceně 80 Kč s DPH / kus!

Kompletní kola již budou vyvážena a nafoukána, stačí jen nasadit na vůz. Pokud máte zájem o kompletaci, vyberte při nákupu pneumatik a plechových disků volbu "Zkompletovat pneumatiky na plechová kola", která se Vám zobrazí v nákupním košíku, následně bude kompletace přidána do objednávky jako další produkt.

Rádi Vám připravíme Vaši objednávku k osobnímu odběru ve výdejním místě v Petrovicích u Karviné.

Rozhodnete-li se pro osobní odběr, zvolte tento způsob ve Vaší objednávce. Po provedení objednávky Vám dorazí potvrzovací e-mail, který si můžete následně zkontrolovat.

Jakmile bude Vaše objednávka vyřízena a zboží připraveno k vyzvednutí, budeme Vás kontaktovat.

Vážíme si opakovaně vracejících se zákazníků, a proto jsme rozhodli o jejich zvýhodnění.

Každému zákazníkovi se automaticky počítají všechny provedené a zaplacené nákupy na www.maxim-pneu.cz. Po dosažení zvolené hranice se automaticky nastaví sleva všech dalších nákupů. A to bez časového omezení!

Hranice a výše slevy: