Volejte zdarma 800888879

Novinky

Už máte eurořidičák?

13.6.2013

V současné chvíli u nás platí pouze dva typy řidičských průkazů, navíc ty, které byly vydané od ledna 2001 do konce dubna 2004, už pouze do konce letošního roku. Po 31. 12 2013 vstoupí v platnost řidičský průkaz evropského formátu. Vzhledem k tomu, že řidičáků s končící platností k tomuto datu jsou ještě statisíce, čas na odkládání výměny už není. V zájmu každého řidiče je mít doklady v pořádku. Jestliže nebude mít v příštím roce český řidič jedinou správnou verzi, nesmí prostě za volant.
Ke konci dubna bylo řidičů se starým řidičákem 667 205 a ti, kteří jeho výměnu do konce roku nestihnou, za volant nesmí. Výše pokuty při neplatném průkazu se pohybuje od 1500 do 2500 korun, přičemž výměna průkazu je do konce roku bezplatná. Neplatný průkaz si samozřejmě řidiči mohou vyměnit i po 1. lednu 2014, avšak již za poplatek 50 korun.


Věděli jste, že?


- neplatný řidičský průkaz neznamená ztrátu oprávnění řídit. Jeho držitel nesmí jen usednout za volant. Co nejdříve by si měl nechat vystavit platnou variantu.
- pokud už nechcete usednout za volant, můžete se řidičáku vzdát
- neplatný řidičský průkaz si nesmíte ponechat doma, ale musí se vrátit na dopravní úřad.
- stejné je to po úmrtí držitele, kdy pozůstalí jej musí taktéž odevzdat úřadu.
- ze zákona trvá výměna řidičského průkazu dvacet kalendářních dní, při expresním vyřízení se účtuje částka 500             korun.

 

Zpět na novinky

Představujeme Vám testy zimních i letních pneumatik od nezávislé společnosti ADAC. Na základě těchto testů zjistíte hodnocení kterékoliv pneumatiky, kterou si můžete z naší rozšířené nabídky vybrat. Zimní i letní pneumatiky jsou testovány především pro Vaši bezpečnost. Zimní pneumatiky jsou testované z hlavních kritérií, kterými jsou sucho, mokro, sníh, led, hluk, spotřeba paliva a opotřebení. Letní pneumatiky jsou testovány z téměř stejného pohledu a to sucha, mokra, hluku, spotřeby paliva a opotřebení. Neváhejte a navštivte sekci testy pneu".

 

Při zakoupení pneu a plechových disků v našem e-shopu Vám nabízíme kompletaci v ceně 80 Kč s DPH / kus!

Kompletní kola již budou vyvážena a nafoukána, stačí jen nasadit na vůz. Pokud máte zájem o kompletaci, vyberte při nákupu pneumatik a plechových disků volbu "Zkompletovat pneumatiky na plechová kola", která se Vám zobrazí v nákupním košíku, následně bude kompletace přidána do objednávky jako další produkt.

Rádi Vám připravíme Vaši objednávku k osobnímu odběru ve výdejním místě v Petrovicích u Karviné.

Rozhodnete-li se pro osobní odběr, zvolte tento způsob ve Vaší objednávce. Po provedení objednávky Vám dorazí potvrzovací e-mail, který si můžete následně zkontrolovat.

Jakmile bude Vaše objednávka vyřízena a zboží připraveno k vyzvednutí, budeme Vás kontaktovat.

Vážíme si opakovaně vracejících se zákazníků, a proto jsme rozhodli o jejich zvýhodnění.

Každému zákazníkovi se automaticky počítají všechny provedené a zaplacené nákupy na www.maxim-pneu.cz. Po dosažení zvolené hranice se automaticky nastaví sleva všech dalších nákupů. A to bez časového omezení!

Hranice a výše slevy: